Úprava vody pro vytápění, chlazení, TUV, průmyslové technologie, gastronomii a domácnost, vodní filtry, filtrace vody
úprava vody
ÚVODNÍ STRÁNKA    DOPORUČENÁ ŘEŠENÍ    E-SHOP 

MENU

 

13.7 UV lampa AQUABEST PA-52

Aktualizováno: 24.11.2015 14:58:29

UV lampa AQUABEST PA-52UV lampa AQUABEST PA52 zajistí spolehlivou a bezpečnou bakteriologickou desinfekci vody přírodní cestou, bez přidání chemikálií. UV desinfekce se osvědčila při úpravě vody pitné, ale také bazénové, užitkové nebo technologické. Desinfikovaná voda si uchovává svoji přirozenou chuť a vůni. Účinek UV záření nemění fyzikálně-chemické vlastnosti vody, obsah minerálů a solí zůstává nezměněn.

Voda, která má být desinfikována, prochází přes přístroj, kde je vystavena UV záření. Ultrafialové světlo ničí mikroorganismy - bakterie, viry a spory - tím, že poškozuje jejich genetickou informaci DNA, brání jejich reprodukci a způsobuje jejich rozpad. Působí okamžitě, nemá dlouhodobé účinky a nezanechává ve vodě zdraví škodlivé produkty.
Výhodou UV lamp je jednoduchá instalace, snadnost a bezpečnost provozu a minimální nároky na údržbu. Provozní náklady jsou omezeny pouze na spotřebu elektrické energie.

UV lampa pracuje efektivně pouze pokud má voda následující parametry:
celkový obsah železa < 0,3 mg/l, sirovodík < 0,05 mg/l, nerozpustné pevné látky <10 mg/l, mangan <0,05 mg/l, celková tvrdost < 100 mg/l.
Pokud rozbor vody vykazuje větší obsah uvedených látek, doporučujeme provést předúpravu vody, aby se zabránilo zanesení skleněné trubice a tím snížení účinnosti UV zářiče. UV lampa se instaluje až za případnou úpravnu vody.

Přístroj sestává z reaktoru válcového tvaru, vyrobeného z kvalitní nerezové oceli a z elektronického kontroléru. Nátok a výtok vody z reaktoru je proveden nátrubky kolmo k jeho ose. Do reaktoru je vložena a zatěsněna skleněná trubice z křemíkového skla. Uvnitř skleněné trubice je instalován UV zářič, který vyzařuje energii účinnou pro hubení mikroorganismů.

Elektronický kontrolér je samostatný rozvaděč s napájecí a signalizační soustavou. Obsahuje kontrolní systém, který zobrazuje zbylý počet dní životnosti zářiče a akusticky upozorní na nutnost jeho výměny. Systém také zobrazuje celkovou dobu provozu UV lampy a signalizuje její případnou poruchu. V ČR je předepsaná pro dezinfekci pitné vody hodnota záření 40 mJ/cm2. Při nižších hodnotách záření, např. 30 mJ/cm2 (obecně pro dezinfekci vody) nebo 16 mJ/cm2 (pro veřejnou hygienu) jsou průtoky vyšší.

Technická data AQUABEST PA-52 m3/h l/min
Průtok vody při ozáření 40 mJ/cm2   8,85 147,5
Průtok vody při ozáření 30 mJ/cm2   11,8 196,6
Příkon přístroje W 100    
Elektrické napětí V/Hz 230 / 50-60    
Maximální provozní tlak bar 8,6    
Provozní teplota desinfikované vody oC 2 – 40    
Optimální provozní teplota vody oC do 25    
Teplota okolního prostředí oC 5 - 25    
Životnost UV zářiče hod 9 000    
Připojení – závit MNPT 6/4“    
Průměr reaktoru mm 89    
Celková výška reaktoru mm 1032    
Objednací číslo 13.7.1.1    

 

Soubory ke stažení

Katalogový list
Žádost o zaslání schematu ve formátu DWGAQUA product s.r.o. © 2006 - úprava vody, vodní filtry, filtrace vody