Úprava vody pro vytápění, chlazení, TUV, průmyslové technologie, gastronomii a domácnost, vodní filtry, filtrace vody
úprava vody
ÚVODNÍ STRÁNKA    DOPORUČENÁ ŘEŠENÍ    E-SHOP 

MENU

 

1.4.1 Úprava vody pro uzavřený chladící okruh

Aktualizováno: 15.09.2015 13:30:28

Úprava vody pro uzavřené chladící okruhy spočívá především v naplnění systému kvalitně upravenou vodou, tj. vodou změkčenou a ošetřenou inhibitorem - prostředkem pro potlačení koroze. Stejným způsobem je třeba upravovat i vodu doplňovací, kterou se doplňují ztráty vzniklé vlivem netěsností v chladicím systému.

Pro změkčení plnící a doplňovací vody vyhoví automatický změkčovací filtr AZ. Typ a velikost bude zvolen podle velikosti systému a kvality vstupní vody.
Automatický změkčovací filtr bude osazen na vstupu filtrem mechanických nečistot pro ochranu ovládacího ventilu před případnými částečkami rzi a nečistot z vodovodního řádu. Před automatický změkčovací filtr se doporučuje zařadit regulátor tlaku vody a potrubní oddělovač BA.

Za automatickým změkčovacím filtrem doporučujeme instalovat:

Dávkování inhibitoru koroze do změkčené vody bude prováděno proporcionálním dávkovacím čerpadlem HC997-xxDo doplňovacího potrubí bude instalován vodoměr s impulsním výstupem, jehož dimenze bude zvolena podle požadovaného průtoku. V blízkosti vodoměru se umístí elektromagnetické dávkovací čerpadlo.  Impuls od vodoměru bude řídit proporcionálně dávkování inhibitoru v závislosti na momentálním průtoku vody. Vstřikovací kus dávkovacího čerpadla bude vsazen do doplňovacího potrubí. Na ochranu systému proti korozi bude použit inhibitor APT3032 nebo jiný, podle kvality vstupní vody a použitých materiálů v chladicím okruhu.

Soubory ke stažení

Katalogový listAQUA product s.r.o. © 2006 - úprava vody, vodní filtry, filtrace vody