Úprava vody pro vytápění, chlazení, TUV, průmyslové technologie, gastronomii a domácnost, vodní filtry, filtrace vody
úprava vody
ÚVODNÍ STRÁNKA    DOPORUČENÁ ŘEŠENÍ    E-SHOP 

MENU

 

1.6 Úprava vody demineralizací - doporučená řešení

Aktualizováno: 15.09.2015 13:59:55

Pokud je výrobcem parního kotle, klimatizační jednotky nebo jiného technologického zařízení požadováno,  aby jako napájecí voda byla použita voda demineralizovaná neboli odsolená, tj. zbavená solí minerálních látek, používají se na úpravu vody stanice reverzní osmózy.

Stanice reverzní osmózyStanice reverzní osmózy je určena pro provozy, kde je potřeba každodenní pravidelná dodávka demivody. Technologie reverzní osmózy je šetrná k životnímu prostředí, nejsou potřeba žádné chemikálie pro regeneraci, žádná neutralizace odpadní vody. Výhodou jsou malé prostorové nároky, nízké provozní náklady, malé nároky na údržbu a jednoduchý provoz.
Membrána reverzní osmózy propustí pouze zcela čistou vodu - permeát, zatímco v surové vodě rozpuštěné látky - koncentrát - jsou odváděny do odpadu. Voda upravená na stanici  RO je odsolena s účinností 95 - 98%. Poměr demineralizované vody (permeátu) k odpadní vodě (koncentrátu) je cca 45-50% vody odpadní na 50-55% vody demineralizované.
Stanice reverzní osmózy může být vybavena rekuperací, čímž se sníží objem odpadní vody na cca 25-30%.
Pokud výstupní el. vodivost nevyhovuje, může být stanice doplněna demineralizační kolonou naplněnou iontoměničovou pryskyřicí – mixbedem, kde se dosáhne další snížení vodivosti.
Technologické prvky demineralizační stanice jsou umístěny v rámu svařeném z nerezových profilů a zajišťují všechny nezbytné funkce pro spolehlivý a dlouhodobý provoz stanice.  Vestavěné automatické řízení vyhodnocuje výstupní vodivost a řídí provoz demineralizační stanice. 
Podle kvality vstupní vody musí být zařazena předúprava vhodným způsobem, např. filtrací mechanických nečistot, odželezněním, odmanganováním, dechlorací a změkčením.

Stanice reverzní osmózy dodáváme ve výkonnostní řadě od 33 li/hod až do 2,5 m3/hod – RO 2500:
RO40 – RO480, výkon  od 33 do 390 m3/h, příkon motoru posilovacího čerpadlo od 0,3 do 0,75 kW
RO250 – RO2500, výkon od 220 do 2175 m3/h, příkon motoru posilovacího čerpadla od 1,5 do 4 kW

Dopravní stanice DSDVZásobní nádrž z polypropylenu
Voda za stanicí RO je beztlaká a natéká do zásobní PP nádrže vybavené hlídáním hladiny. Podle stavu hladiny v zásobní nádrži bude řízena činnost stanice RO, při nízké hladině bude stanice dodávat odsolenou vodu, při dosažení nastavené hladiny přestane dodávat.

Dopravní systém demineralizované vody
Ze zásobní nádrže je odsolená voda čerpána celonerezovou dopravní stanicí DSDV k odběrnímu místu, pro který je úpravna dodána.
Dopravní stanice demineralizované vody sestává z nerezového čerpadla, expanzní ležaté nádoby a prescontrolu s manometrem. Výkon čerpadla nutno zvolit podle podmínek a potřeb provozu.

Soubory ke stažení

Katalogový listAQUA product s.r.o. © 2006 - úprava vody, vodní filtry, filtrace vody