Úprava vody pro vytápění, chlazení, TUV, průmyslové technologie, gastronomii a domácnost, vodní filtry, filtrace vody
úprava vody
ÚVODNÍ STRÁNKA    DOPORUČENÁ ŘEŠENÍ    E-SHOP 

MENU

 

6.7.7.1 DOSAPLUS a DOSAL filtry s náplní polyfosfátu

Aktualizováno: 18.07.2013 18:00:33

Zboží z této kategorie můžete zakoupit v našem eshopu www.filtry-filtrace.cz.

Dosaplus jsou filtry na úpravu vody, pro zabránění tvorby vodního kamene. Jejich použití je vhodné pro vodu, jejíž tvrdost není větší jak 5 mmol/l. Při vyšší tvrdosti je nutné použít technologii změkčení.
Vápník a hořčík, které tvoří tvrdost vody, mají tendenci vytvářet vápenatá a hořečnatá jádra, která se vzájemně přitahují a spojují. Tím vytvářejí krystaly, které se ukládají na vnitřním povrchu trubek, topných spirál a zásobníků topných systémů. Usazeniny vodního kamene postupně rostou, ucpávají potrubí a na teplosměnných plochách zhoršují přestup tepla. Úprava vody je založena na schopnosti polymerů fosfátu být pohlceny povrchem krystalických jader vápníku a hořčíku. Tím dojde k tvorbě ochranného filmu, který brání jádrům vápníku a hořčíku vzájemně se slučovat a vytvářet krystaly – tj. pevný vodní kámen na stěnách potrubí a na teplosměnných plochách. Voda upravená tímto způsobem, ačkoliv udržuje svoji původní tvrdost, nevytváří škodlivý povlak vodního kamene. Polyfosfáty také vytváří ochranný film na kovovém povrchu zařízení, který povrch izoluje a chrání proti korozi.

Dosaplus 7 - filtr s náplní polyfosfátuV provedení Dosaplus 7 je filtr určen  pro ochranu větších systémů, např. rodinných domků. Dodává se v připojovací dimenzi  G3/4" nebo G1".  Připojovací díl je otočný a umožňuje instalaci do vodorovného i svislého potrubí. Do filtru se vkládají speciální patrony s polyfosfátem poliphos.
V provedení Dosaplus 3 je filtr určen pro instalaci na přívod studené vody před ohřívač.
Připojovací díl je otočný a umožňuje instalaci do vodorovného i svislého potrubí.
Filtr je vybaven systémem Flux-stop, který umožňuje uzavřít dočasně přívod vody při  výměně náplně. Náplň tvoří speciální patrony polyfosfátu.

 V provedení Dosal je určen na úpravu vody pro automatické pračky a myčky nádobí. Je opatřen horním a dolním závitem G3/4" a zapojuje se přímo mezi vodovodní pračkový ventil a přívodní pračkovou hadici. Filtrační lože je tvořeno polyfosfátem ve formě granulí. Polyfosfát snese maximální teplotu upravované vody 40°C. Voda obtéká granule polyfosfátu a postupně je rozpouští. Průhledné pouzdro z polykarbonátu umožňuje opticky sledovat úbytek filtrační hmoty a provádět její dosypání. První náplň polyfosfátu je v dodávce. Polyfosfátové krystaly se vyměňují po 6ti měsících nebo při úbytku na polovinu obsahu nádoby filtru.

 

Technická data Dosaplus 7 Dosaplus 7 Patrona
Dosaplus 7
Dosaplus 3 Patrona
Dosaplus 3
Dosal
Připojení-závit 3/4" 1"   1/2"   3/4"
Celková výška mm 174 174   150   130
Hmotnost náplně gr 85 85   65   150
Stavební délka mm 110 110   112   65
Jmenovitý průtok li/h 4000 4000   1500   1000
Max. pracovní tlak bar 8 8   10   7
Max. pracovní teplota °C 45 45   40   40
Objednací číslo 6.7.7.1 6.7.7.2 6.7.7.3 6.7.6.1 6.7.6.2 6.7.5.1

Technická data naleznete také v souborech ke stažení.

Soubory ke stažení

Katalogový listAQUA product s.r.o. © 2006 - úprava vody, vodní filtry, filtrace vody