Úprava vody pro vytápění, chlazení, TUV, průmyslové technologie, gastronomii a domácnost, vodní filtry, filtrace vody
úprava vody
ÚVODNÍ STRÁNKA    DOPORUČENÁ ŘEŠENÍ    E-SHOP 

MENU

 

6.8 Siliphos NW filtry proti tvorbě vodního kamene

Aktualizováno: 06.08.2013 17:38:56

Zboží z této kategorie můžete zakoupit v našem eshopu www.filtry-filtrace.cz.

Filtry Siliphos NW sou určeny pro úpravu vody pro zabránění tvorby vodního kamene. Filtrační lože je tvořeno polyfosfátem siliphos. Polymery polyfosfátu mají schopnost být pohlceny povrchem krystalických jader vápníku a hořčíku. Tím dojde k tvorbě ochranného filmu, který brání jádrům vápníku a hořčíku vzájemně se slučovat a vytvářet krystaly – tj. pevný vodní kámen na stěnách potrubí a na teplosměnných plochách. Voda upravená tímto způsobem, ačkoliv udržuje svoji původní tvrdost, nevylučuje škodlivý povlak vodního kamene. Siliphos také vytváří ochranný film na kovovém povrchu zařízení, který povrch izoluje a chrání proti korozi. 

Voda obtéká granule siliphosu a postupně je rozpouští. Průhledná jímka filtru umožňuje opticky sledovat úbytek filtrační hmoty a provádět její dosypání. První náplň siliphosu je v dodávce. Siliphosové granule se vyměňují po 6ti měsících nebo při úbytku na polovinu obsahu filtrační patrony. Před uplynutím 6ti měsíců se siliphos pouze doplňuje. 

Filtry Siliphos NW se vyznačují robustní konstrukcí a spolehlivostí. Vnitřní mechanismus  filtrů umožňuje vysoký a konstantní průtok s nízkou tlakovou ztrátou. Hlava filtru je vyrobena z polypropylenu,  jímka filtru z akrylonitrilového styrénu.  Jsou vybaveny středovou trubicí s filtrační tryskou. 

Filtry NW a filtrační hmota siliphos jsou schváleny pro styk s pitnou vodou.

Pro uchování dobré kapacity filtrační náplně je vhodné před filtr se siliphosem instalovat filtr na odstraňování mechanických nečistot z vody.

Na objednávku může být jako příslušenství dodána nerezová montážní konzola pro uchycení filtru ke stěně a v případě přírubového provedení (Siliphos NW650 a Siliphos NW800) 2 ks plochého těsnění pro instalaci mezi hrdlo příruby filtru a navazující přírubu v potrubí.

Další technická data najdete v souboru ke stažení.

Společná technická data  
Provozní tlak 10 bar, max. 16 bar
Teplota media 40°C

Technická data filtrů Siliphos NW   Siliphos
NW 25
Siliphos
NW 32
Siliphos
NW500
Siliphos
NW650
Siliphos
NW800
Připojovací závit G  1" 1 1/4" 2" 2 1/2" 3"
Průtok - s polyfosfátem při tlak.ztrátě 0,2 bar m3/h 2 3 4 4,2 4,5
Hmotnost prázdného filtru kg 1,3 1,8 3,2 3,2 3,2
Hmotnost náplně Siliphosu kg 0,8 1,6 5,9 5,9 5,9
Objednací číslo 6.8.1.1 6.8.2.1 6.8.3.1 6.8.4.1 6.8.5.1

 

Soubory ke stažení

Katalogový listAQUA product s.r.o. © 2006 - úprava vody, vodní filtry, filtrace vody