Úprava vody pro vytápění, chlazení, TUV, průmyslové technologie, gastronomii a domácnost, vodní filtry, filtrace vody
úprava vody
ÚVODNÍ STRÁNKA    DOPORUČENÁ ŘEŠENÍ    E-SHOP 

MENU

 

7.17 Dirtmag separátory kalů s magnetem

Aktualizováno: 18.03.2014 08:53:17

Zboží z této kategorie můžete zakoupit v našem eshopu www.filtry-filtrace.cz.

Dirtmag separátory kalů s magnetemSeparátory dirtmag odstraní z oběhové vody topného nebo chladicího okruhu volné nečistoty a kaly a zabrání jejich usazování v soustavě. Tím se snižuje riziko poruch a výpadků zdroje tepla, termostatických ventilů a dalších částí soustavy.

Separátory kalů se instalují do zpáteční větve před zdroj tepla nebo výměník chladu nebo rovněž před citlivé spotřebiče. Oběhová voda má neustálý volný průtok, separátory dirtmag mají jen minimální konstantní tlakovou ztrátu. Pracují v plně automatickém nepřetržitém provozu. Odkalování se provádí při plném provozu soustavy.

Dirtmag separátory kalů s magnetem - schemaProud oběhové vody s nečistotami a kaly se přivede do těla separátoru. Tělo separátoru je prostor s větším průřezem než je dimenze připojení, což vede ke snížení rychlosti proudění media, a tím přispívá ke gravitačnímu oddělení částic v něm obsažených. Současně díky turbulencím ve speciální vestavbě z drátěného pletiva (1) dostávají těžší částice impuls pro změnu směru pohybu a klesají ke dnu do spodní části těla (2). Kovové nečistoty jsou rovněž zachyceny uvnitř těla separátoru, a to díky působení dvou magnetů (3) vložených do speciálního vyměnitelného vnějšího kroužku. Shromážděné nečistoty lze odkalit vypouštěcím kohoutem (4), a to bez přerušení provozu soustavy.

Dirtmag je velmi univerzální díky materiálům, ze kterých je vyroben.
Otočný připojovací díl umožňuje instalaci do vodorovného i svislého potrubí, tělo separátoru musí být vždy ve svislé poloze.

Společná technické data
Médium   voda, glykolová směs (max. 30 %ní koncentrace)
Rozsah teplot °C 1 - 90
Maximální provozní tlak bar 3
Magnetická indukce   2 x 0.3 T

Technická data Dirtmag 3/4" Dirtmag 1"
Průtok maximální m3/h 10,3 10,5
Připojení vnitřní závit Rp 3/4" 1"
Hmotnost kg 1,5 1,5
Objednací číslo Dirtmag 7.17.1.1 7.17.2.1

Další technické údaje naleznete v souboru ke stažení.

Soubory ke stažení

Katalogový listAQUA product s.r.o. © 2006 - úprava vody, vodní filtry, filtrace vody