Úprava vody pro vytápění, chlazení, TUV, průmyslové technologie, gastronomii a domácnost, vodní filtry, filtrace vody
úprava vody
ÚVODNÍ STRÁNKA    DOPORUČENÁ ŘEŠENÍ    E-SHOP 

MENU

 

1.1.1 Ruční regenerace změkčovače a ruční dávkování inhibitorů

Aktualizováno: 04.11.2013 16:43:44

1.    Změkčení vody

Na změkčení vody bude zařazen změkčovací filtr: 

Jednotlivé fáze činnosti změkčovacích filtrů ZV - změkčování, regenerace a proplach -  ovládá obsluha  kulovými kohouty, které jsou soustředěny v horní části tlakové nádoby změkčovače. Součástí dodávky změkčovače je plastová nádoba pro rozpouštění  regenerační soli. V blízkosti změkčovače se musí nacházet odpad do kanalizace, v době regenerace z odpadní hadice  vytéká slaná voda. Připojení přívodu a odběru vody je vhodné pro tlumení tlakových rázů provést pružným připojením, např. plastovými trubkami nebo pancéřovými flexi hadicemi.

Pro snadnou instalaci změkčovacího filtru ZV nabízíme montážní blok MBV.
MBV je vybaven ovládacím kotoučem, kterým lze nastavit průtok vody buď jenom přes změkčovací filtr nebo v přímém směru uzavřením vstupu do a výstupu ze změkčovacího filtru a dále vodoměrem pro sledování množství protečené vody. Obsluha podle tohoto údaje provádí regenerace.
Montážní blok se připevní do potrubí v takové výšce, aby vstup a výstup byly o cca 300 mm výše, než je výška připojení změkčovacího filtru. Změkčovací filtr se staví na podlahu před montážní blok. Propojení s ním doporučujeme provést pomocí plastových trubek nebo nerezových flexi hadic.

Technické údaje: viz kat. list MBV montážní bloky
Technické údaje: viz kat. list změkčovačů  ZV

 

2.  Chemická úprava vody

Pro jednorázové ruční nadávkování inhibitoru koroze do uzavřeného vodního okruhu slouží  dávkovací nádoba DN 100 (u větších systémů DN 150).

Dávkovací nádoba se instaluje za změkčovací filtr bočně do potrubí plnící nebo doplňovací vody. Její pomocí obsluha vpraví do topného okruhu odměřené množství roztoku inhibitoru koroze, které odvodí od celkového objemu vody v systému nebo od předpokládaného objemu doplňované vody.

Technické údaje viz katalogový list dávkovací nádoby DN.

 

Bloková úpravna vody

Alternativně je možno na úpravu vody použít  blokovou  úpravnu vody BUV 150 (kotelny do 500 kW) nebo BUV 200 (od 500 do 1000 kW).

Blokové úpravny vody BUV jsou kompaktní zařízení, kde  je umístěn v rámu svařeném z ocelových profilů změkčovací filtr, dávkovací nádoba na chemikálie, nádoba na rozpouštění regenerační soli spolu se všemi doporučenými armaturami (vodoměr, obtokové ventily, manometry).

Na základě objednávky může být bloková úpravna vody BUV vybavena:

Výhodou blokové úpravny vody je snadná instalace - montážní firma pouze připojí vstupní a výstupní místo, které je opatřeno šroubením G3/4".

Technické údaje viz katalogový list blokových úpraven BUV.

 

Soubory ke stažení

Katalogový listAQUA product s.r.o. © 2006 - úprava vody, vodní filtry, filtrace vody