Úprava vody pro vytápění, chlazení, TUV, průmyslové technologie, gastronomii a domácnost, vodní filtry, filtrace vody
úprava vody
ÚVODNÍ STRÁNKA    DOPORUČENÁ ŘEŠENÍ    E-SHOP 

MENU

 

3.10 Chlorinátor desinfekční

Aktualizováno: 14.08.2015 09:36:16

Chlorinátor dezinfekčníChlorinátor je zařízení určené pro desinfekci filtračního lože automatických změkčovacích filtrů nebo jiných náplňových filtrů, které se používají pro úpravu pitné vody v domácnostech, gastronomii, zdravotnictví apod. Pravidelná desinfekce se doporučuje, aby se předešlo množení bakterií ve filtračním loži.
Přístroj pracuje na principu elektrolýzy. Slaná voda prochází elektrodami, přičemž dochází ke štěpení molekul soli – chloridu sodného NaCl. Při tomto procesu je vyráběn plynný chlor, kterým je pravidelně během každé regenerace desinfikováno filtrační lože automatického náplňového filtru. Zbytky chloru jsou dokonale odstraněny na konci regenerace ve fázi výplachu.
Desinfekční proces řídí ovládací ventil automatického filtru - inicializuje elektrolýzu pouze během nasávání solného roztoku. Jakmile přestane téct přes elektrody solný roztok, elektrolytický proces je automaticky ukončen.

Zařízení sestává z montážního T mezikusu a elektrodové přípojky.

Chlorinátor  - montážní T mezikus

 

Montážní mezikus se instaluje na hadičku vedoucí ze solné nádoby do ovládacího ventilu automatického filtru. Montážní mezikus je na vstupu a výstupu opatřen závitem pro připojení na hadičku v dimenzi G 3/8".

 

Chlorinátor - elektrodová přípojka

Elektrodová přípojka sestává z titanových elektrod s elektrickým kabelem upevněných v držáku. Elektrický kabel je ukončen konektorem, který se zasune do příslušné svorky na svorkovnici ovládacího ventilu automatického změkčovacího nebo jiného náplňového filtru. Pro prodloužení životnosti přístroje se doporučujeme provádět občasné čištění elektrod.

Technické údaje chlorinátoru
Délka montážního T kusu mm 70
Výška chlorinátoru mm 40
Délka kabelu s konektorem mm 600
Teplota prostředí °C 5 a6 +40
Objednací číslo 3.10.4.1

 

Soubory ke stažení

Katalogový listAQUA product s.r.o. © 2006 - úprava vody, vodní filtry, filtrace vody